Wydarzenia Halsowanie U Bezana Żaglokultura Żaglopodróże Sylwetki
Debiuty Korespondenci Galeria Pogoria Linki Home

 

@Bezan

 

 

Nowy sezon na Millwall Dock w Londynie!
Londyn 15.03.2015.

 

W poprzednim artykule, opisującym wystawę Dinghy Show napisałem, że czas postawić żagle! Ciągle rosnący słupek temperatury na termometrze i przyjemne promyki słońca za oknem, zdecydowanie rozbudziły apetyt na żeglarską przygodę. A jeżeli na żagle w Londynie, to tylko Dockland Sailing and Watersports Centre!

Od Redaktor Naczelnej : Kochani moi, latka lecą, kilkgramów przybywa, wszyscy "tatusiejemy" ale czy te zdjęcia nie przywołują wspomnień? pewnie już nigdy nie spotkamy się w takim samym gronie ale może warto znowu spotkać się na tej samej ławeczce? Ech, fajne to były czasy kiedy w Londynie jeszcze były miejsca dla nas nowe, fascynujące i tajemnicze. Teraz już o takie ciężko, pomimo iż jest to ogromne miasto. Najważniejsze jednak w tym mieście jest to, że stare, znane nam zakątki ciągle jeszcze nas pamiętają. W klubie na MillWall Dock witają nas jak starych znajomych i można słowo zamienić, powspominać a i żagle postawić. poczuć wiatr we włosach ... (no chyba że za sterem będzie Bezan to on we łosach wiele nie poczuje :) To co? Znowu sezon na dinghy? Czemu nie! Uważaj MillWall Dock! Pogoria.org znowu kompletuje załogę !

Sezon Nawigacyjny 2015, przywitał nas kilkoma pozytywnymi zmianami. Otóż w odpowiedzi na narastające zapotrzebowanie na otwarcie klubu i możliwości korzystania ze sprzętu również w tygodniu. Wiele osób niestety w weekendy pracuje. Zarząd postanowił, że klub będzie prowadził otwarte sesje żeglarskie również w poniedziałki, wtorki i czwartki od godziny 17stej, do zmroku praktycznie.

W weekend klub będzie otwarty od godziny 08,30 do 16,30 z tym, że podzielony został na dwie sesje. Pierwsza to 08,30-12,30 natomiast druga 13,30-16,30 z godzinną przerwą na lunch 12,30-13,30. Klub został doposażony w nowy sprzęt asekuracyjny w postaci nowych motorówek z nowoczesnymi niezawodnymi silnikami! Dokonano również remontu szatni i toalet, zupełnie inną jakość uzyskała bosmanka.

Cennik nie uległ większym zmianom.Członkostwo roczne 120 funtów od osoby dorosłej i 30 funtów od młodzieży i dzieci. Studenci zapłacą jedynie 60 funtów. Jednodniowe sesje kosztują dokładnie tyle samo, co w latach ubiegłych 10 funtów. To w stosunku do innych znanych nam klubów wypada bardzo korzystnie. Nieocenioną wręcz a bardzo pozytywną stroną klubu Dockland Sailing and Watersports Centre, jest bardzo dobre nastawienie do nas żeglarzy Polaków.

Moja dzisiejsza wizyta skończyła się uściskami i serdeczną rozmową starych dobrych znajomych. Ścisnęło troszkę człowieka w dołku, bo to oznacza, że nasza działalność, zachowanie i zamiłowanie do żeglarstwa zjednało nam przyjaciół tak daleko od rodzimej Pogorii w Dąbrowie Górniczej. Niemniej prawdą jest hasło przewodnie kolegów z Fregaty ‘Łączy nas woda’! Niezależnie od kraju, koloru skóry czy języka prawdziwych żeglarzy łączy braterska więź i zrozumienie.

Zatem drodzy Bracia i Siostry Żeglarze! Kolejne fotki i opisy już niebawem z pokładu wdzięcznej łódki Bosun w klubie Dockland Sailing and Watersports Centre.

Tomasz, Bezan, Mazur.