-------------------- ----------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Baltic Sail Nord Cup 2011 z kokpitu AQUADUO

 

Po powrocie z urlopu który spędziliśmy w gronie klubowym żeglując po greckich Cykladach udaliśmy się w dniach 2-3.07.2011 do Górek Zachodnich koło Gdańska na regaty Baltic Sail Nord Cup. Regaty te rozgrywane były na wodach Zatoki Gdańskiej i była to kolejna, czwarta już edycja Pucharu Polski klasy Omega.

Do Górek poza naszą załoga wybrały się również załogi z zaprzyjaźnionych klubów, z Fregaty tradycyjnie już Radek, Proxima, Delirium oraz Sławek z LOK – u.

Warunki na wodzie podczas trwania tych regat były bardzo różne. W sobotę pierwszego dnia startów wiał słaby wiatr co pozwoliło na rozegranie tylko czterech wyścigów. Od samego początku zdecydowanym faworytem w klasie Omega Standard był Filip Pietrzak z teamu Politechniki Gdańskiej. Od samego początku żeglował bardzo dobrze wykręcając w pierwszym dniu trzy pierwsze miejsca i jedno drugie. Na drugim miejscu uplasowała się Maja Remizowicz wraz ze swoją żeńską załogą. Dziewczyny bardzo szybko wstrzeliły się w klasę Omega a umiejętności jakie Maja prezentuje na wodzie pozwalają jej na nawiązanie twardej i zaciętej walki z męskimi załogami.

Na miejscu trzecim pierwszy dzień regat kończy załoga Piotra Rzepeckiego z teamu Jagiellonian Uniwersity. My ze stratą czterech punktów do nich lądujemy na miejscu czwartym z taka samą ilością punktów co drepczący nam cały czas po piętach Gandalf.

W drugim dniu regat warunki wietrzne mocno się zmieniają, wieje północno wschodni wiatr o sile 4 stopni Beauforta i rozbudowuje się całkiem spora fala która utrudnia mocno żeglugę.

Drugi dzień należał również do Filipa, w piątym i szóstym wyścigu zajmuje pierwsze miejsca i mając świadomość wygranej spływa do brzegu nie biorąc udziału w ostatnim wyścigu.

Maja utrzymuje swoja drugą pozycje a my odrabiamy straty do Jagiellonian Uniwersity i zostawiamy Gandalfa dwa punkty za sobą kończąc całe regaty na miejscu trzecim.

Po regatach uroczyste zakończenie oraz losowanie nagród. Okazuje się że te regaty były mocno zdominowane przez Filipa, z pierwszym losem wyczytane zostaje jego nazwisko i Filip do domu wraca z nowym fokiem, nagrodą od żaglowni Vector Sails. My jak zawsze…, bijemy brawo i już drugi rok czekamy na pierwszy numer z rocznej prenumeraty czasopisma „Jachting” którą wylosowaliśmy na regatach w Górkach…., dwa lata temu…

Przed nami kolejne regaty, w najbliższy weekend 16 – 17.07 jedziemy do Giżycka poprasować tym razem Niegocin.

 

Trzymajcie za nas kciuki !!!

 

Dariusz Bałazy

AQUADUO POL 161

foto: Karolina Korneszczuk

http://www.youtube.com/watch?v=uQsvC7P2HCk

 

 

stat4u