-------------------- ----------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REJS Z AKADEMIĄ MARYNARKI WOJENNEJ.

NOC NA TRATWIE RATUNKOWEJ

 

 

Dziś, 30 grudnia, rozpoczęły się licytacje specjalnych aukcji: spędzenia nocy na morzu na tratwie ratunkowej oraz rejsu jachtem Akademii Marynarki Wojennej s/y „Admirał Dickman”. Aukcje przygotowała Akademia Marynarki Wojennej w ramach XX Wielkiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Noc na tratwie będzie mogło spędzić pięć osób, natomiast w rejs wybierze się zwycięzca wraz z osobą towarzyszącą. Licytacje potrwają do 9 stycznia. Tylko w ubiegłym roku uczelniane aukcje pomogły dzieciom kwotą ponad 12 500 zł, a we wszystkich przedsięwzięciach AMW zebrała ponad 28 000 zł.

 

 

  • Noc na tratwie ratunkowej

 

Długotrwałe przebywanie w indywidualnych i zbiorowych środkach ratunkowych to obowiązkowe szkolenie jakie odbywają załogi okrętów w ramach zajęć ratowniczych. Odzwierciedlenie takiego szkolenia odbędą zwycięzcy aukcji, którzy na tratwie przebywać będą od godz. 20:00 do godz. 8:00. Wystawionych jest pięć takich aukcji i ich zwycięzcy spotkają się w wyznaczonym terminie na tratwie, która znajdować się będzie na Zatoce Gdańskiej. Prawdopodobny termin przeprowadzenia akcji to pierwsza połowa czerwca 2012 roku, jednakże uzależniony jest od warunków atmosferycznych i planów szkoleniowych uczelni. Uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę z zakresu ratownictwa, w tym: co ubrać, aby jak najdłużej przeżyć w morzu, jak zachowywać się na tratwie, wchodzić do niej, wzywać pomocy na morzu, co robić w przypadku ewakuacji z jednostki pływającej oraz innych elementów związanych z przeżyciem na morzu. Śmiałkom towarzyszyć będzie instruktor, a wszyscy ubrani będą w indywidualne kombinezony ratunkowe, które zabezpieczy uczelnia. Wcześniej przejdą szkolenie z ich użytkowania. Zwycięzcy aukcji będą musieli wykazać się wytrwałością i odpornością psychofizyczną, która są niezbędne w przypadku długotrwałego przebywania w środkach ratunkowych. Całe przedsięwzięcie zabezpieczy jednostka pływająca Akademii Marynarki Wojennej.

 

Osoby, które chcą spędzić noc na tratwie ratunkowej muszą spełnić następujące warunki:

- ukończone 18 lat; 

- zaświadczenie lekarskie o zdolności i braku przeciwwskazań do uprawniania żeglarstwa; 

- ubezpieczenie NW na czas pobytu na morzu.

 

 

Aukcje prowadzone są na portalu allegro.pl i można ją znaleźć tutaj:

Aukcja 1

Aukcja 2

Aukcja 3

Aukcja 4

Aukcja 5

  • Rejs z Akademią Marynarki Wojennej

 

Chcąc pomóc dzieciom, Akademia Marynarki Wojennej zaoferowała kilkudniowy rejs jachtem s/y „Admirał Dickman” (typu Delphia 40). Jest to jeden z najlepiej wyposażonych jachtów tej klasy w Polsce. Zwycięzca może zabrać osobę towarzyszącą. W czasie rejsu poznają podstawy żeglowania zarówno w teorii, jak i w praktyce. Zobaczą na czym polegają praktyki żeglarskie studentów wojskowych AMW. Praca na żaglach, wachta przy sterze, przez parę dni wcielą się w prawdziwych żeglarzy pod czujnym okiem wykładowców uczelni, a na koniec otrzymają „Dyplom uczestnictwa w rejsie”. Termin rejsu musi przypadać w okresie czerwiec – wrzesień. Natomiast trasa jest do uzgodnienia,  zwycięzca będzie miał wpływ na to, które porty zostaną wybrane. W ubiegłym roku żeglowali bardzo intensywnie, trasa rejsu przebiegała: Gdynia – Ustka – Allinge (Bornholm) – Ustka – Łeba – Hel – Gdynia.

 

 

Zwycięzca aukcji musi spełnić następujące warunki:

  • ukończone 18 lat;
  • obywatelstwo polskie;
  • zaświadczenie lekarskie o zdolności i braku przeciwwskazań do odbycia takiego rejsu;
  • ubezpieczenie NW na rejs.

Osoba towarzysząca zwycięzcy aukcji musi spełnić następujące warunki:

  • ukończone 12 lat;
  • obywatelstwo polskie;
  • zaświadczenie lekarskie o zdolności i braku przeciwwskazań do odbycia takiego rejsu;
  • ubezpieczenie NW na rejs.

Aukcja prowadzona jest na portalu allegro.pl i można ją znaleźć tutaj .

 

Akademia Marynarki Wojennej co roku czynnie włącza się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczelnia będzie brała również udział w imprezach organizowanych w  Klubie Marynarki Wojennej „Riviera” i w Teatrze Miejskim w Gdyni. W „Rivierze” będzie dostępne stoisko AMW, na którym do nabycia będą gadżety uczelniane. Cały dochód zostanie oczywiście przeznaczony na WOŚP. Natomiast w Teatrze Miejskim uczelnia będzie brała udział w licytacji prowadzonej przez Prezydenta Gdyni. Natomiast studenci wojskowi i cywilni będą kwestować jako wolontariusze w całym Trójmieście.

 

Zdjęcia: Archiwum AMW

 

Z marynarskim pozdrowieniem !!!

 

kmdr ppor. Wojciech Mundt

Rzecznik Prasowy

Akademia Marynarki Wojennej

 

stat4u