-------------------- ----------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Boat Expo - Targi sportów wodnych w Expo Silesia

Pierwsze wrażenie z tegorocznych targów Boat Expo jest bardzo pozytywne. Wprawdzie zorganizowane zmniejszym rozmachem niż ubiegłoroczne targi wydają się imprezą kameralną i bardzo lokalną ale nic bardziej mylnego. Lokanle organizacje żeglarskie czy kluby zza miedzy w tym roku reprezentowane są tylko przez jeden klub JK Pogoria III a poza tym Pogoria na Boat Expo wydaje się nieistnieć. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Zła organizacja? Wysokie ceny stoisk? a może słaba współpraca co wydaję się być wyjątkowo dziwne bo Boat Expo jest organizowane w sąsiednim mieście i ta współpraca powinna wyglądac dobrze. A może wina leży tu po obu stronach. Tak czy inaczej może dla wielu wyda się to zaletą bo każdy sosnowiczanin czy dąbrowiak wie że są kluby na Pogorii ale nie każdy wie co np. oferuje Pszczyna albo Mikołajki.

Tak czy owak brakowało mi lokalnych ofert, które w ubiegłym roku stanowiły siłę imprezy i sciągały wielu znajomych znajomych i ich znajomych.

Warto jednak poświęcić te dwie godziny aby przejść się po stoiskach, poznać oferty biur podróży czy oferty kilku regionów.

Czego brakuje najbardziej na tej wystawie to dobrej zabawy żeglarskiej - szant i pożądnego biesiadowania. Nie było dobrej muzyki na żywo ale to już chyba domena Sosnowca bo pamiętając koncert, który się odbył i tyle go widzeli czyli głośne Euroszanty, o których pisaliśmy na naszym portalu? Nie ma czego się dziwić że na Boat Expo brakuje dobrej, żeglarskiej muzyki. Do tego bardzo słaba oferta gastronomiczna oparta o potrawy tradycyjnego baru przydrożnego czyli placek po węgiersku, frytki, żurek a wszystko z zamrażarki i proszku. Nic w menu nie przykuwa i nie zaskakuje podróżników i żeglarzy, którzy często szukają kulinarnych nowości a w dalekich rejsach próbowali niejednej orientalnej kuchni. Troszkę próbują nadrobić stoiska regionalne i tu wspaniałe, wiejskie chleby czy regionalne wódki ale nadal jest to nasza, polska oferta. Nie chcemy czy nie potrafimy zaproponowac kuchni świata? może brak fachowców? oferty biur podróży zachęcają do egzotycznych wycieczek to może ciekawą ofertą byłyby speciały kuchni śródziemnomorskiej czy dalekiego wschodu? może zamiast wiejskiego chceba ze smalcem i ogórkiem zaproponować kanapkę z krewetkami czy szynką parmeńską? to byłaby jakaś atrakcja!

Ogólnie mało jest żeglarstwa na targach Boat Expo i gdyby nie połączenie z targami Intourex to nie byłoby za wiele do oglądania. Pomimo zorganizowania warsztatów żeglarskich w tym wiązanie węzłów, wykłady z meteorologi czy locji, i wszędzie widocznych piratów można powiedzieć że oferta dla żeglarzy jest skromna. Pomimo to zachęcam do odwiedzania targów. Jeszcze dziś - szkoda że tylko do godziny 16:00 - można odwiedzić targi w Expo Silesia. Zapraszam.

 

Agnieszka Mazur

Dąbrowa Górnicza 9.02.2013

stat4u