-------------------- ----------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                          sy ZJAWA IV Szlakiem Wagnera

 

Poniżej obszerna informacja na temat Wielkiej Harcerskiej Wyprawy
szlakiem Władysława Wagnera przesłana przez organizatorów
z kraju i zagranicy:
- CWM ZHP Gdynia
- Szczep Wodny ZHP Bałtyk w Kanadzie
- Jacht Klub Biały Żagiel w Toronto  i inni

Witajcie,

W Imieniu  Zespolu Koordynacyjnego  Wyprawy, Zwracam sie z Uprzejma Prosba o wsparcie projectu  Rejsu Yachtu s/y Zjawa IV .
Prosze  osoby zainteresowane uczestnictwem w rejsie  o dokonanie przedplat na wybrane etapy ,
W obecnej chwili Yacht przechodzi kapitalny remont i wszelkie srodki finansowe -przedplaty sa bardzo potrzebne .
Jest mozliwosc rowniez dotacji oraz  zakupu pamiatek ,ktore wspomogaja  finansowo remont Yachtu :
- Sklep internetowy jest na stronie www.cwm.zhp.pl .  Do sprzedania są  cegiełki dla super darczyńców po 1000zł za szt. Są to oryginalne ze zjawy wlewy paliwa i wody z 1949 roku oprawione w część starego pokładu Zjawy. Do tego mosiężna tabliczka z podziękowaniami za wsparcie remontu Zjawy IV

Klub Zeglarski Bialy Zagiel  - zarezerwowal 4 ponizsze etapy I dysponuje wolnymi kojami  :

Z-19  Fidzi - Wellington     21 dni    2015-10-25    do   2015-11-15    

Z-21 Wellington - Sydney  21 dni    2015-11-29    do   2015-12-20

Z-24  Sydney - Sydney       14 dni     2015-12-20   do   2016-01-03   Nowy Rok !!!!!

Z-29  Darwin - Singnapur  28 dni     2016-02-14  do  2016-03-13

W  terminie  26 kwietnia do 10 maja 2014 juz wkrotce jest organizowany Rejs   na wyspach Polinezji Francuskiej m.in Bora-Bora- sa 2 miejsca wolne

Po wszelkie informacje odnosnie w/w rejsow prosze kontaktowac sie z Klubem Zeglarskim Bialy Zagiel lub bezposrednio ze mna.

Pozdrawiam

 Maciej Gula   kpt.j  IZ-PZZ : m.gula@sympatico.ca

 

---------------------------------------------

Związek Harcerstwa Polskiego - Centrum Wychowania Morskiego i Wodnego w Polsce zwrócił się do Szczepu Wodnego Bałtyk w Kanadzie z prośbą o popularyzacje  Harcerskiej Wyprawy Wokołoziemskiej  szlakiem harcerza Władysława WAGNERA, który jako pierwszy w historii żeglarstwa polskiego opłynął świat (1932-1939).
Oto co w skrócie mówią o wyprawie organizatorzy:


"Odysea Władka Wagnera - Wyprawa dookoła Świata "jest to project mający na celu upowszechnić postać Władysława Wagnera jak również, a może przede wszystkim, wciągnąć w udział w  przedsięwzięcia jak największa rzesze harcerzy I zeglarzy,  którzy jak dotąd nie wierzyli, ze mogą brać udział w takiej wyprawie. Rejs ten będzie spełnieniem naszych marzeń. Przy tej okazji pokażemy ze rzeczy pozornie  niemożliwe są do zrealizowania.  Polskie żeglarstwo w ramach ZHP ma duże zasługi w rozwoju i kształtowaniu młodych charakterów. Wielu wybitnych Polaków związanych w dorosłym życiu z marynistyka, jak Gen. Mariusz Zaruski, wielu admirałów we flocie Polskiej kształtowało swoja osobowość na harcerskich jachtach takich jak harcerski flagowy yacht, "Zawisza Czarny"- ("Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy").
Harcerski jacht Zjawa IV, nazwany tak na pamiątkę po jachtach Władka Wagnera, jest jachtem oceanicznym zbudowanym na kadłubie statku ratowniczego. Przed rozpoczęciem wyprawy  przechodzi gruntowny remont i otrzyma całkowicie nowe wyposażenie. Jest to bardzo dzielna 2 masztowa jednostka - mogąca zabrać 14 osobowa załogę. W czasie swego rejsu Zjawa IV przypłynie na:
-Wagner Sailing Rally 2015 British Virgin Islands 6-8 Lutego 2015
-Światowy Zlot  Skautów -"Jamboree 2015"- Japonia.
     Na niektórych etapach będą uczestniczyć osoby niepełnosprawne. Reportaże z Rejsu będą ukazywać się w Telewizji Polskiej i prasie.

Rejs organizowany jest pod patronatem honorowym Naczelniczki Związku Harcerstwa Polskiego oraz Prezesa Polskiego Związku Zeglarskiego - PZZ. Część etapów jest obsadzona przez harcerzy polskich ale mamy nadzieje, ze w szeregach załóg nie braknie tez  zeglarzy I harcerzy z poza granic kraju: Kanady, USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii i innych krajów gdzie tylko są  Polonijni zeglarze I harcerze. Bylibyśmy zaszczyceni gościć Was na pokładzie. Zwracamy się z serdeczna prośbą o popularyzacje naszego harcerskiego przedsięwzięcia.
Prosimy o rozesłanie tej informacji do wszystkich  Polonijnych Zeglarzy I Harcerzy na świecie i ich przyjaciół aby jak największa nasza brać miała możliwość udziału w tym tak wspaniałym rejsie, który  przyczyni się do pogłębienia wiedzy o świecie i pomoże w umiejętności kształtowania charakteru i osobowości.
Pomoże w niedrogim bo dofinansowanym przez fundacje ZHP zwiedzeniu przepięknych miejsc, do spędzenia niezapomnianych, przeżyciu przygody mile wspominanej, pozwoli poznać i nawiązać przyjaźnie z naszymi rodakami z całego świata, być w miejscach o których marzyliśmy, przeżyć coś co jest nie do opisania. W rejsie może wziąć udział każdy bez względu na wiek, przynależność, lub kwalifikacje żeglarskie.
Po więcej szczegółów zapraszamy na strony:
Etapy znajdziecie na stronie projektu:
http://odysea.org.pl/index.php/pl/etapy/rezerwacja
Link do filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=DPNJ7164NwU (Preview)
Facebook:
https://www.facebook.com/odysea.org?fref=ts

Bardzo Serdecznie Zapraszamy.
W imieniu Zespołu Koordynacyjnego ZHP pgk Bałtyk:
hm. Maciej Gula kapitan jachtowy-Instruktor Żeglarstwa PZZ
phm. Leszek Bieńczyk jachtowy sternik morski PZZ
Instruktorzy Szczepu Wodnego "Bałtyk" Kanada

stat4u