--------

 

 

 

U progu Nowego Roku.

Londyn 08.01.2015.

 

Pomimo, że pierwszy tydzień Nowego 2015 Roku, mamy już z głowy. To dopiero dziś znalazłem chwilkę czasu by oficjalnie przywitać się z Naszymi Sympatykami i Czytelnikami, których ku naszej radości stale przybywa!

Pogodny czas Świąt, spędzonych w gronie najbliższych przyjaciół dał nam zapas sił by przetrwać nawał turystów „szturmujących Londyn” w okresie Sylwestra i Nowego Roku. Żegnany 2014, był rokiem niesamowicie skomplikowanym, pełnym zakrętów, angażującym siły, czas i środki, z tego powodu mniej nas było na turystycznych szlakach przygody. Tak już jest w życiu, że zawsze coś za cos! Wypada jednak podkreślić, że Rok 2014 uważamy w redakcji za rok zdecydowanie udany i dający dobre rokowania na ten nowiutki jeszcze nieopierzony 2015.

Nowy Rok, witany w huku petard, błyskach sztucznych ogni i strumieniach szampana, co bardzo odczuły na swojej skórze małe wystraszone pieski, jest jeszcze wielką niewiadomą. W przeciwieństwie do poprzednich sezonów nie mamy zaplanowanych żadnych wypraw, czy wycieczek docelowych. Troszkę zdajemy się na żywioł i na zauroczenie chwilą. Można by powiedzieć, że wraz z pierwszymi promieniami styczniowego słońca romantyczna atmosfera nieznanej przygody zagościła w redakcji Pogoria.org. I może jest tu troszkę prawdy. Z tym, że oczywiście nie odpuścimy uczestnictwa w imprezach na stale wpisanych do kalendarza żeglarskiej, turystycznej czy historycznej aktywności Wysp Brytyjskich.

Już w najbliższą sobotę mamy zaproszenie na otwarcie targów żeglarskich London Boat Show. Imprezę te wizytuje regularnie od lat, czyniąc obserwacje zmian i porównując do wystaw organizowanych nad Wisła. Tak też będzie tym razem. Czy zeszłoroczna decyzja o oddzieleniu targów żeglarskich London Boat Show, od ogólnej wystawy aktywności turystycznej znaną pod nazwą Outdoor Show był krokiem we właściwym kierunku? Czy recesja trawiąca kraje europejskie po raz kolejny wpłynie na kondycje branży towarów luksusowych? Czy w końcu kolejna zmiana sponsora nie wpłynie niekorzystnie na i tak już zachwianą markę i atmosferę londyńskich targów żeglarskich?

Na te i inne odpowiedzi należy poczekać do soboty. Wszystkich zainteresowanych relacją z pierwszej w 2015 wystawy żeglarskiej London Boat Show zapraszam do regularnego odwiedzania naszej strony. Pomono zimna i dość kapryśnej wyspiarskiej pogody Sezon Nawigacyjny 2015 czas zacząć!

Pomyślnych wiatrów i niezapomnianych przygód u progu Nowego Roku.

Życzy redakcja Pogoria.org.