--------

 

 

 

 

 

Czas szykować żagle!!!

Londyn 03.03.2015.

 

W londyńskich parkach całkowicie bezwstydnie, pojawiły się prześliczne kobierce krokusów i przebiśniegów. Poranna poświata bardzo wyraźnie zaznaczyła się na jeszcze ciemnym, lecz nie do końca już zimowym niebie. Ptaki w naturalnie instynktowny sposób wyczuły zmianę w przyrodzie, koncertując wesoło codziennie nad głowami skulonych ludzi biegnących rano do metra. Jeszcze jest mokro. Jeszcze pojawia się szron na zamarzniętych szybach samochodów. Niemniej sezon Nawigacyjny 2015, już tuż!!!

Sygnałem, że to już ostatni dzwonek, na uzupełnienie rynsztunku osobistego, czy też zakup przetartej w poprzednim sezonie linki, zerwanej szekli itp. Jest oczywiście kapitalna wystawa Dinghy Show organizowana corocznie przez RYA w uroczo położonym Alexandra Palac. Jak już wielokrotnie podkreślałem na łamach naszej strony, wystawę organizowaną przez RYA, bardzo lubimy i z niecierpliwością oczekujemy na kolejny żeglarski weekend w Londynie. Kapitalna atmosfera tego spotkania, widok młodych pasjonatów żagli, wiatru, słońca i wody, zaraża optymizmem. W zapomnienie odchodzą zimowe słoty londyńskiej prawdziwie paskudnej, zimowej pory roku. Zaczynamy się rozglądać za szortami, koszulkami, sandałami, a jest tego asortymentu na wystawie jak zawsze do wyboru i koloru!

Z przyjemnością odnajdujemy starych znajomych! Przyjaźnie zawiązane w latach ubiegłych wytrzymują próbę czasu. Zresztą powiększa się na nasza, jak to określał Jurek, grupa zabawowa! Zdaje się, że do załogi Pogoria.org wpisał się na stałe Paweł?! Plany są ambitne! Z naszej strony odkurzyć umiejętności dydaktyczne instruktorów żeglarstwa, a ze strony Pawła przypomnieć sobie wiedzę zdobytą dawno temu na kurskie w Polsce. Znaczy niebawem wyruszymy ponownie na wody Docklandu! W tym celu dokonaliśmy kilku niezbędnych zakupów, bo okazało się, że to i owo jakby się skurczyło, zmalało, lub wstąpiło od używania niewłaściwych detergentów oczywiści. I żadne zimowe konsumowanie kaczki nie miało z tym nic wspólnego.

 

Czas końcowego odliczania, do wybicia pierwszej szklanki w Sezonie Nawigacyjnym 2015, urozmaici nam jeszcze marcowe spotkanie międzynarodowych grup aktywistów, którzy wbrew wszystkiemu i wszystkim wierzą jeszcze w integracje wielokulturowej wspólnoty europejskiej. Oczywiście niezmordowanie, będę tam propagował nasza pasję, jako kapitalna płaszczyznę do poznania, zrozumienia i współdziałania. Może znowu uda nam się zorganizować coś na marę regat Polsko –Polonijnych z 2008r? Zobaczymy! Dziennik pokładowy Pogoria.org na rok 2015, jest jeszcze zupełnie pusty. Masa w nim rubryk i linii, które jak co roku pracowicie będziemy zapełniać. O wszystkim będziemy skrupulatnie informować oczywiście.

 

Na razie z torbami pełnymi zakupów i w doskonałych humorach opuszczaliśmy wystawę Dinghy Show na Alexandra Palac w Londynie.

„Cumy rzuć, żagle staw” tak zaczynała się kapitalna szanta jednego z moich ulubionych zespołów Cztery Refy. I chyba właśnie nadchodzi czas by ruszyć na szlak kliprów. A londyńskie doki to dosłownie ostoja herbacianych kliprów, zatem żagle w górę koleżanki i koledzy.

Tomasz, Bezan, Mazur.