Wydarzenia Halsowanie U Bezana Żaglokultura Żaglopodróże Sylwetki
Debiuty Korespondenci Galeria Pogoria Linki Home

 

 

Witam Redakcjo !!!

Tak jak obiecałem przesyłam kilka fotek z ostatniej regatowej soboty na Pogorii I.


Regaty odbyły się 5.07.2008. Była to III edycja Pucharu Pogorii, której gospodarzem był klub KSW "HUTNIK". Ranek przywitał nas małym deszczykiem i nic nie wskazywało na to, że przyjdzie nam się ścigać przy tak wspaniałej żeglarskiej pogodzie. Sędzią głównym regat był Wojtek Jamuła. W oczekiwaniu na rozpoczęcie regat motorówka asekuracyjna rozwoziła po akwenie boje zwrotne. Wiatr wiał z zachodu i można było ustawić całkiem dużą trasę. Około godziny 11 sędzia podał pierwszy sygnał startowy, (co Ci będę pisał, znasz tą adrenalinkę) Do rozegrania regat przewidzianych było pięć wyścigów a biegi nr 1,3,5 klasyfikowane były do Pucharu Komandora KSW "HUTNIK".

Bezkonkurencyjną była załoga KSW FREGATA na jachcie NUTA w składzie:
Radosław Stachurski -sternik,
Marek Stachurski-załoga,
Anna Stachurska-załoga.
Z pięciu wyścigów tylko w jednym oddali prowadzenie przypływając na miejscu drugim. Drugie miejsce zajęła załoga z JK POGORIA III na jachcie DZYNDZOŁ w składzie:
Rafał Balcerzyk-sternik,
Łukasz Nowak-załoga,
Ines Dylewska-załoga.
Miejsce trzecie zajęła załoga KSW "HUTNIK" na jachcie AQUADUO w składzie:
Dariusz Bałazy -sternik,
Adam Kominek-załoga,
Radosław Gerchard-załoga.

Klasyfikacja jachtów w Pucharze Komandora KSW "HUTNIK" nie uległa zmianie.

W regatach tych udział wzięli także nasi najmłodsi członkowie klubów na jachtach OPTYMIST. Z uwagi na mocniejsze porywy wiatru trasa regat dla najmłodszych usytuowana była bliżej brzegu.
Najlepszym zawodnikiem okazał się Adrian Skowron z LOK ZEFIR,
miejsce drugie zajął Jakub Kominek z KSW "HUTNIK",
miejsce trzecie Mateusz Kaczmarowski z KSW "HUTNIK",
miejsce czwarte Dawid Palka z KSW "HUTNIK".


Regaty przebiegały w przyjemnej żeglarskiej atmosferze, nie zanotowano żadnych protestów ( konflikty załatwiono na wodzie) A wszyscy uczestnicy cało i zadowoleni powrócili do portu. Po wyścigach w naszej klubowej świetlicy na uczestników regat czekał ciepły posiłek przy muzyce szantowej. 

Z żeglarskim pozdrowieniem i w oczekiwaniu na nasze wrześniowe spotkanie!

Dariusz Bazyl Bałazy.

Fotografie wykonał i udostępnił dla redakcji Pogoria.org
kol. Jerzy Rosół Rosołowski.

Od Redakcji.

Dziękujemy za kapitalny reportaż i zdjęcia. Przez chwilą poczułem się tak jakbym osobiście uczestniczył w tym żeglarskim święcie. Bo choć dzielą nas setki kilometrów i trochę wody, to łącza te same wspomnienia z przeszłości, zamiłowanie do żeglowania i oczywiście znajomość jeziora Pogoria I. Gratuluję pomysłodawcy cyklicznej imprezy, jaka jest Puchar Pogorii! To pomysł doskonały pod wszystkimi względami. Doskonale integruje środowisko żeglarskie Pojezierza Pogoria, aktywuje do działania kluby i nie pozwala odejść w zapomnienie sportowym tradycją regionu.
Trzeba też uwzględnić ekonomiczny walor tej imprezy. Klubów ocalałych po transformacji ustrojowej pozostało pięć ( KSW Hutnik, KSW Fregata, TKŻ Tramp, LOK Zefir i Jacht Klub Pogoria III) zorganizowanie cyklu pięciu regat przez jedno stowarzyszenie, to poważne obciążenie. Rozłożenie cyklu regat na wszystkie żeglarskie kluby, pozwala doskonale wypełnić sezon sportową zabawą i współrywalizacją, przy minimalnym obciążeniu kieszeni członków klubów. Brawo! Pomysł godny naśladowania.
Najbardziej cieszy nas, że na wodę wrócił Adrian Skowron! Tragiczny wypadek i wszystkie jego następstwa nie zdołały zniechęcić Adriana do wody i żeglowania.

Potwierdza to doskonale wygrana w klasie OPTYMIST. Adrian przyjmij od nas serdeczne gratulacje!!!


Wszystkim kolegom z Pojezierza Pogoria przesyłamy serdeczne pozdrowienia z przesłaniem: Piszcie, Fotografujcie, Bawcie się i Żeglujcie. Pogoria.org jest do waszej dyspozycji.

Tomasz Bezan Mazur.