Wydarzenia Halsowanie U Bezana Żaglokultura Żaglopodróże Sylwetki
Debiuty Korespondenci Galeria Pogoria Linki Home

 

 

 

17.04.2006 , Bramreja

Zimo! - wynocha !

Zima długa i nudna dla każdego a dla żeglarzy to już wręcz katusze ! Ileż można czekać i czekać na wiosenny powiew ? Wprawdzie tu w Londynie wygląda to troszkę inaczej - inny klimat - ale jednak żeglowanie w zimnym, zacinającym deszczu też jest mało przyjemne ;) Koledzy z Fregaty utopili Marzenę (UPS!!! chciałam napisać Marzannę) więc i zima powinna sobie niedługo odejść. Na wiosnę czekają nie tylko żegarze ale i zwierzaki - no bo jak tu się "marcować" na lodzie ? Brrrrry !!! Nasz pogoriański korespondent Dudosław przesłał mi przed świętami takie oto widokówki z Pogori !

Pamiętam moje ostatnie Święta Wielkanocne na Pogorii. Czy mi się wydaje czy to już trzy lata, jak spędzam te święta w Anglii ???? Nie, niewydaje mi się. To niestety prawda. Co roku w Wielkanoc robiliśmy coś niecałkiem rozsądnego ;) ostatnie nasze wspólne święta na Fregacie - kto pamięta ??? Tak, to wtedy ja, Duduś i Iza schowaliśmy się na dachy naszego domku i czekaliśmy na wszystkich z hydronetką ;) Człowiek był młody i głupi.

A YKP w Londynie już wykonał pierwsze halsy tego roku. Już niedługo będziecie mogli zobaczyć foto-relację z pierwszego w tym roku YKP-owskiego żeglowania oraz zdjęcia naszgo klubowego kolegi Radka jakie wykonał będąc na szantach we Wrocławiu.

Do zobaczenia na wodzie ;)

Z żeglarskim pozdrowieniem,

Bramreja