Wydarzenia Halsowanie U Bezana Żaglokultura Żaglopodróże Sylwetki
Debiuty Korespondenci Galeria Pogoria Linki Home

 

 

 

18.04.2006 , Bramreja

 

YKP Londyn na wodzie !!!!

No i proszę. Pierwsze halsy już za nami a teraz to już tylko kwestia czasu jak pokażemy Anglikom naszą, polską żeglarską szkołę !!!

Od około roku czasu klub nasz intensywnie poszukiwał miejsca, w którym moglibyśmy się spotykać i żeglować tu w Londynie. Chodziło nam o takie weekendowe pływanie śródlądowe aby troszkę wkupić się w angielskie środowisko żeglarzy i pokazać jak wiele mamy do zaoferowania z naszym polskim doświadczeniem. Jednak warunki życia w UK utrudniały nam szybkie działanie. Powoli jednak w naszym klubie zaczęły się spotykać osoby, które coraz częściej mówiły o wspólnym żeglowaniu śródlądowym. I tak z dnia na dzień rodziły się nowe pomysły, pojawiały nowe możliwość aż w końcu .... Kolega Michał Olszewski przesłał nam maila z informacją, że kol. Marek Mogielnicki znalazł ciekawy klub i że udało mu się wynegocjować bardzo korzystne dla nas warunki współpracy a raczej współuczestnictwa dla członków YKP Londyn. W kilka dni później uraczył nas zdjęciami z pierwszego żeglowania na wodach Millwall Outer Dock na Isle of Dogs w Londynie.

Zamieszczam tu za zgodą Michała zdjęcia autorstwa jego brata. Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie galerii Michała pod adresem:

http://www.pbase.com/michal_olszewski/docklands_sailing

A co do samego, gościnnego klubu to zapraszam do wirtualnego zapoznania:

http://www.dswc.org/