Wydarzenia Halsowanie U Bezana Żaglokultura Żaglopodróże Sylwetki
Debiuty Korespondenci Galeria Pogoria Linki Home

 

 

 

 

Nagroda Magazynu Jachting
dla Jerzego Knabe

 

Londyn,03.03.2009

 

W Warszawie, 14 stycznia br. odbyło się uroczyste rozdanie Nagród dla Żeglarzy Roku przyznawanych przez magazyn Jachting.

Z radością informujemy, że w tym roku nagrodę w kategorii Żeglarz Polonijny Roku otrzymał nasz kolega z redakcji Pogoria.org Jerzy Knabe. Wieloletni animator polonijnego życia żeglarskiego w Londynie. Założyciel Yacht Klubu Polski Londyn oraz autor wielu publikacji i książek, w tym 25 lat YKP Londyn, a obecnie redaktor książki przygotowywanej z okazji 85 lecia YKP w Polsce.

Po powrocie do Londynu Jerzy Knabe napisał:

W jej uzasadnienu (uzasadnieniu nagrody-przyp.AM) wyraźnie wspomniano o zasłudze doprowadzenia do spotkania żeglarzy polonijnych w Dabrowie Górniczej we wrześniu 2008 roku. Tej zasługi samotnie bym zdobyć nie zdołał i dzielę ją z rodzeństwem Agi i Tomka Mazurów z Dąbrowy Górniczej działających w portalu internetowym pogoria.org oraz w ramach Yacht Klubu Polski Londyn. Zrobiliśmy to wspólnie...

Ogromnie cieszy nas, iż wysiłek włożony w skoordynowanie działań kilku organizacji i instytucji w kilku miejscach świata (Polska- Radosław Stachurski, Wielka Brytania - Jerzy Knabe, USA-Grzegorz Stefaniak i inni) został doceniony i że udało się zorganizować świetną zabawę w rodzimym kraju. Pomysł zrodził się w głowie Tomka Mazura ale w realizacji tego projektu wzięło udział wielu ludzi - świetnych żeglarzy i przyjaciół.

 

 

Dziękujemy Jurkowi za pomoc w realizacji tej szczytnej ideii a jednocześnie gratulujemy Nagrody Magazynu Jachting.

 

 

Z żeglarski pozdrowieniem,

Agnieszka Bramreja Mazur