Wydarzenia Halsowanie U Bezana Żaglokultura Żaglopodróże Sylwetki
Debiuty Korespondenci Galeria Pogoria Linki Home

 

 

nadesłane przez:

Agnieszka Strączek

PWiK Dąbrowa Górnicza

 

 

 

Finał Regat o Puchar Śląska już za nami

 

W dniach 12 - 13 września 2009 r. na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „WODNIK” w Dąbrowie Górniczej odbyły się Regaty o Puchar WODNIKA z cyklu Finału Regat o Puchar Śląska w klasie Omega. Już od pięciu lat organizatorem tego wydarzenia jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej oraz Klub Sportów Wodnych „Fregata”.
W tym roku kolejne etapy regat odbyły się na zbiornikach wodnych Chełma Śląskiego, Pszczyny, Przeczyc oraz Żywca. Zawody rozgrywane na dąbrowskim zbiorniku Pogoria były ostatnią edycją podsumowującą dotychczasowe osiągnięcia poszczególnych załóg.
Zwycięzcami Regat o Puchar WODNIKA z cyklu Finału Regat o Puchar Śląska została załoga KSW Fregata z Dąbrowy Górniczej pływająca na „Wodnej Pasji” w składzie Radosław Stachurski, Krzysztof Siuliński, Marek Stachurski. Drugie miejsce na podium zajęła załoga Yacht Klub „Opty” Chełm Śląski a trzecie KW LOK „Zefir” Pogoria 1.
Osoby biorące udział w zawodach zagrzewał do walki szantowy zespół „Ryczące Dwudziestki”.Regatom patronował Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza - Zbigniew Podraza, Polski Związek Żeglarski oraz Śląski Okręgowy Związek Żeglarski.
Podczas sobotniego wieczoru zostały wręczone puchary i medale podsumowujące cykl pięciu edycji Regat, które odbyły się na zbiornikach Pogoria 1 i Pogoria 3 w Dąbrowie Górniczej. Pierwsze miejsce końcowej klasyfikacji indywidualnej Pucharu Pogorii w klasie Omega Standard zdobyła załoga KSW „Fregata” ze sternikiem Radosławem Stachurskim, w klasie Omega Turystyczna pierwsze miejsce zdobyła załoga KSW „Hutnik” ze sternikiem Adamem Kozakiem. W klasyfikacji drużynowej Pucharu Pogorii I miejsce zdobył klub KSW „Hutnik”, II miejsce uzyskując taka sama ilość punktów zdobyły kluby KSW „Fregata”
i KW LOK „Zefir”.
Prezydent Miasta Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza został odznaczony przez Polski Związek Żeglarski odznaką Zasłużonego Działacza Żeglarstwa Śląskiego na wniosek złożony przez klub KSW „Fregata”.