Wydarzenia Halsowanie U Bezana Żaglokultura Żaglopodróże Sylwetki
Debiuty Korespondenci Galeria Pogoria Linki Home

 

 

 

 

 

 

At the Mercy of the Sea

 

Trwają prace przy produkcji filmu fabularnego na podstawie książki Johna Kretschmera, pt. Na łasce morza (At the Mercy of the Sea ), do którego zdjęcia będą realizowane przyszłym roku.

Film jest opowieścią o Amerykaninie Carlu Waku, byłym poruczniku, który w wieku 52 lat sprzedaje cały swój dobytek i kupuje 14 metrowy jacht La Vie En Rose, na którym planuje pływać po morzach do końca swoich dni. Jednak jego pierwszy samotny rejs z Virginii/USA na Karaiby stawia przed nim niezwykłe wyzwanie. Carl Wake żegluje prosto w serce huraganu kategorii 4 - Lenny. Sam walcząc o przeżycie zostaje poproszony o uratowanie innego samotnego żeglarza, Steva Rigby (36), którego mini transat tonie, a wraz z nią marzenie Steva, aby dołączać do elity regatowców oceanicznych. Ratowanie z łodzi w takich warunkach (według modeli opracowanych przez Instytu Oceanografii w Anglii fale towarzszące huraganowi Lenny mogły mieć wysokoć 18 metrów, przewyższając tym czubek masztu La Vie En Rose, wiatr wiał w porywach do 230 km/h) jest właściwie niemożliwe do wykonania nawet dla profesjonalistów, jednak Carlowi Wakowi jakimś cudem udaje uratować się Steva Rigbiego. Bądąc na pokładzie La Vie En Rose, Steve jest w radiowym kontakcie ze swoją żoną w Nowym Jorku i ze Strażą Nabrzeżną, która odwołuje akcję ratowniczą w związku ze zbyt dużym ryzykiem. Ostatnia komunikacja Steva to wiadomość, że La Vie En Rose tonie i Carl i Steve wodują tratwę ratunkową…

Film powstanie w reżyserii Philipa Bostona, który jest mistrzem filmowania akcji na wodzie i zapowiada spektakularne zdjęcia walki bohaterów z huraganem. Boston ma w swoim dorobku film dokumentalny Billabong Odyssey i ostatnio Wysoką falę (Chasing Mavericks), przy którym objął reżyserię scen akcji na wodzie.

Film produkuje Kasia Skibinska, producentka m. in. Wojtka – niedźwiedzia, który poszedł na wojnę.

Aktualności na https://www.facebook.com/AtTheMercyOfTheSea

 

stat4u