Wydarzenia Halsowanie U Bezana Żaglokultura Żaglopodróże Sylwetki
Debiuty Korespondenci Galeria Pogoria Linki Home

 

 

 

 

Urodzony 02.07.1972r w miejscowości Zawiercie. W środowisku żeglarskim znany jako Bezan, przez niektórych kolegów nazywany również Szczupły, zupełnie nie wiedzieć, czemu!? Żeglarz tradycjonalista, wierny zasadą etyki jachtowej. Instruktor żeglarstwa. Od chwili powstania portalu www.pogoria.org. dziennikarz i publicysta.

Początek żeglarskiej drogi w roku 1991 w mieście Dąbrowa Górnicza. Z miastem tym i z jeziorem Pogoria I związany na stałe.

1991-1998 Klub Sportów Wodnych Hutnik, w którym to Tomasz Mazur, pełnił funkcję

V-ce Przewodniczącego Sekcji Motorowodnej, kierowanej przez kapitana Jana Wątrobińskiego.

Członka Zarządu Klubu, kierowanego przez kol. Komandora Włodzimierza Gerharda.

Instruktora Żeglarstwa, pod kierownictwem Komandora ds. Szkolenia Jarosława Jarmułowicza.

Członek nieformalnej grupy nazywanej „Bandą Pszczółki Mai”

1999-2004 Klub Sportów Wodnych Fregata. Tomasz Mazur był jednym z członków grupy, która reaktywowała działania KSW Fregata. Klub ten, bowiem w wyniku przedwczesnej śmierci, kol. Andrzeja Sedlaka stracił kierownictwo i został wykluczony z rejestru PZŻ. W klubie Fregata Tomasz Mazur, pełnił nieprzerwanie przez okres lat pięciu funkcję.

V-ce Komandora ds. Organizacji i Szkolenia. W zarządzie kierowanym przez kol. Komandora Andrzeja Malinowskiego.

2005- do nadal członek Yacht Klubu Polski Londyn. Na emigracji Tomasz Mazur podjął się promocji jezior Pogoria i miasta Dąbrowa Górnicza na arenie międzynarodowej. Pomysłodawca Konferencji żeglarskiej pt. Z tradycją na pokładzie.

Uczestnik wielu morskich rejsów, miedzy innymi brał udział w rejsach Międzynarodowej Szkoły Pod Żaglami, prowadzonej przez kapitana Krzysztofa Baranowskiego.

Współpracował przy organizacji 14 i15-stej edycji Festiwalu Żeglarskiego „Tratwa” Katowice, w zespole kierowanym przez Ewę Barańską.

W roku 2003 wyróżniony odznaką Zasłużony dla żeglarstwa śląskiego, nadaną przez zarząd katowickiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

Autor wielu reportaży i felietonów, które pokazuję czasami inny, zupełnie nie standardowy punkt widzenia i postrzegania świata. Jego mottem było i jest powiedzenie:


Od 2004 zamieszkały w Wielkiej Brytanii.

Marzenia do realizacji. Rejs dokoła świata broń Boże nie samotny, ale z grupą wypróbowanych przyjaciół. I jeszcze kilka rzeczy, ale o tym sza!