Rozpocznij sezon żeglarski i turystyczny na Targach w Sosnowcu

 

Zima to najlepszy czas na przygotowania do sezonu żeglarskiego, motorowodnego oraz wybór miejsca na letni wypoczynek. Poznanie nowinek sprzętowych przed sezonem, zaplanowanie rejsu lub wakacji  „pod palmami” dobrze rozpocząć na Targach BOAT EXPO i INTOUREX w Sosnowcu. Wydarzenia trwające od17 do 19 lutego 2012, będą gratką dla wszystkich, którzy chcą  rozwijać swoją pasję i myślą już o urlopie.

 

Podczas premierowych Targów Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOAT EXPO oraz 5. Jubileuszowych Międzynarodowych Targów Turystyki, Rekreacji i Wypoczynku INTOUREX zaprezentowane zostaną oferty producentów, dystrybutorów jachtów żaglowych i motorowych, skuterów wodnych, sprzętu sportowego i rekreacyjnego, odzieży turystycznej i  sportowej a także najnowsze propozycje biur podróży, hoteli, usług finansowych wielu innych.

 

 

Niezwykle interesująco zapowiadają się wydarzenia towarzyszące. Przede wszystkim należy wspomnieć, iż na Targach INTOUREX zapoczątkowany zostanie Rok Turystyki Rowerowej ogłoszony przez PTTK. Zwiedzający, którzy w ten mroźny czas przyjadą na rowerach, odwiedzą wystawę za darmo.

Nie lada gratka zapowiada się dla miłośników skimboardingu. Specjalnie przygotowany tor, pozwoli na wypróbowanie swoich umiejętności w najdłuższym ślizgu na desce. Za najlepszy ślizg przewidziane są oczywiście nagrody.

Wszyscy chętni, którzy przed sezonem chcieliby przypomnieć sobie teorię i praktykę nurkowania będą mogli wziąć udział w warsztatach nurkowych: przygotowany basen umożliwi zapoznanie się z najnowocześniejszymi elementami wyposażenia płetwonurka oraz będzie można przeprowadzić testy zejścia pod wodę a także uzyskać informacje nt. kursów dających uprawnienia do nurkowania i nt. możliwości uczestnictwa w wyprawach nurkowych do egzotycznych krajów.

Na targach usłyszeć będzie można zespół „Bez Paniki” z szantowym repertuarem. A do tego oferta wydarzeń towarzyszących okraszona zostanie tzw. „Bazą Ekstremalną” z częścią militarną i średniowieczną i bardzo licznymi bezpłatnymi warsztatami (wiązanie węzłów, nauka alfabetu Morse’a, nawigacja, locja, prawo morskie i wiele innych).

Dla odwiedzających Targi przygotowano szereg dodatkowych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Za znajomość szant, umiejętności wiązania węzłów, wiedzę nt. Chorwacji i inne, będzie można wygrać m.in. vouchery na wycieczki zagraniczne, kursy na patenty i stopnie żeglarskie, rejsy weekendowe, pianki

Organizatorzy zapraszają również na niesamowite spotkania z Agnieszką i Grzegorzem Prucia – podróżnikami, którzy od lat zwiedzają najdalsze krańce świata. Efektem ich wypraw jest książka " Podróże małe i duże", którą będzie można kupić na stoisku globtroterów a także posłuchać opowieści z podróży do Nowej Zelandii podczas prelekcji w Centrum konferencyjnym .

Szczegóły na temat Wydarzeń oraz pełen zakres tematyczny, znaleźć można na stronie www.boatexpo.pl oraz www.intourex.pl.

 

Godziny otwarcia targów:

  • 17 lutego 2012 - piątek, godz. 10.00 - 18.00
  • 18 lutego 2012 - sobota, godz. 10.00 - 18.00
  • 19 lutego 2012 - niedziela, godz. 10.00 - 17.00

 

KONTAKT:

 

Ludmiła Wołczuk – Menadżer Projektu

kom.: 510 031 698 e-mail: ludmila.wolczuk@exposilesia.pl

Joanna Niedzielska - promocja

kom.: +48 515 220 049

e-mail: joanna.niedzielska@exposilesia.pl