Żeglarska brać rozgrzewa się do sezonu w sosnowieckim Expo.

 

Za oknami jeszcze do dzisiejszego ranka królowała zima. Wszystko skończyło się w południe kiedy to oficjalnie rozpoczęła się w sosnowieckiej hali wystawowej Expo Silesia wystawa Boat Expo i Intourex czyli kwintesencja letniego wypoczynku pod jednym dachem. Międzynarodowe Targi Turystyki, Rekreacji i Wypoczynku Intourex to impreza znana już zarówno wystawcom jak i odwiedzającym targi podróżnikom. 5 edycja tych targów to już okazja do świętowania małego jubileuszu. Gorąca oferta biur podróży pobudza wyobraźnię i pozwala profesjonalnie i tanio przygotować letni wypoczynek. W tym roku organizatorzy postanowili rozszerzyć wachlarz swojej oferty i zaprosić miłośników sportów wodnych na jedyną w południowej Polsce wystawę Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOAT EXPO. Jest to pierwsza wystawa o tej tematyce organizowana w Expo Silesia ale już po pierwszym dniu można powiedzieć, iż pomysł jest doskonały a kolejne edycje będą zapewne coraz bardziej atrakcyjne i popularne.

Uroczyste otwarcie

Mistrzowski pokaz barmańskich umiejętności

Poczęstunek dla zaproszonych gości

Boat Expo to wystawa jachtów żaglowych i motorowodnych, osprzętu, odzieży żeglarskiej, ale również klubów i organizacji żeglarskich z regionu. Jak można się domyśleć największą ofertę żeglarskich ośrodków wodnych wystawiła Dąbrowa Górnicza, w granicach, której leży Pojezierze Pogoriańskie. Te wspaniałe cztery jeziora oferują wypoczynek nad wodą dla każdego począwszy od miłośników leżakowania na plaży, poprzez grillowanie i wędkowanie a kończąc na regatowym żeglarstwie i szkoleniu morskim. Oferta KSW Fregata i TKŻ Tramp z Pogorii I oraz JK Pogoria III pozwala wypoczywać aktywnie nad wodą w klimacie Mazurskich Wielkich Jezior w odległości kilku kilometrów od domu co staję się niewątpliwie atutem dla zabieganych rodziców i młodzieży, której rodzice nie mogą wysłać na stosunkowo drogie obozy żeglarskie czy rejsy morskie.

Wystawa potrwa jeszcze dwa dni i jest świetną okazją, aby w rodzinnym gronie skorzystać z oferty rozrywkowej przygotowanej przez organizatorów. Jutro, czyli w sobotę 18 lutego, czeka nas prawdziwa uczta szantowa. W programie dwa występy zespołu szantowego Bez Paniki, której założycielem i wokalistą jest Radosław Stachurski - na co dzień żeglujący w KSW Fregata sternik regatowej załogi, która w 2010 roku zdobyła tytuł Mistrza Polski w Klasie Omega. Ponadto organizatorzy przygotowali konkurs z nagrodami dla miłośników piosenki żeglarskiej a dla tych, którzy lubią posłuchać sobie muzyki w zaciszu domowym prawdziwą gratką może okazać się stoisko Joter-Music, na którym można kupić płytę z muzyką folkową i szantową. Szczęściarze mogą spotkać tu właściciela wydawnictwa, niekwestionowanego polskiego eksperta i znawcę szanty klasycznej i założyciela zespołu Cztery Refy czyli Jerzego Rogackiego w towarzystwie Ewy Barańskiej znanej wszystkim z organizowanej przez nią przez lata katowickiej Tratwy.

Te i wiele innych atrakcji czeka na Was jutro i w niedzielę w sosnowieckiej hali Expo Silesia gdzie przez weekend będą trwały najcieplejsze targi tej zimy czyli Boat Expo i Intourex. Jeżeli jeszcze nie macie planów na weekend to nie zastanawiajcie się długo, bo możecie stracić szanse na wygranie któregoś z fantastycznych konkursów albo przegapicie koncert szantowy!

 

Do zobaczenia jutro na Boat Expo! A hoj!

 

Agnieszka Bramreja Mazur

Dąbrowa Górnicza 17.02.2012